Güvenlik Sistemleri

Müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun özelleştirilmiş güvenlik sistemleri ile mekanlarınızı 24/7 gözetim altında tutuyoruz. Akıllı alarm ve gözetim sistemleri, hareket sensörleri, sisli savunma sistemleri, uzaktan izleme ve kontrol seçenekleri sayesinde potansiyel tehditlere karşı anlık tepki veriyor ve hızlı müdahale sağlıyoruz. Aynı zamanda, erişim kontrol ve kimlik doğrulama çözümleri ile sadece yetkili kişilerin girişine izin veriyor ve böylece işletmenizin güvenliğini artırıyoruz.

Yangın ve acil durumlar, güvenliğin en hassas noktalarından biridir. Bu nedenle, gelişmiş yangın alarm ve ihbar sistemleri, acil durum planlamaları ve eğitimli ekiplerimizle işletmenizi ve evinizi yangın ve diğer acil durumlara karşı koruma altına alıyoruz. Müşterilerimize hızlı ve etkili müdahalelerle can ve mal güvenliğini sağlamak için sürekli hazırız.

Çevre Güvenlik Sistemleri

Askeri veya sivil kurum ve kuruluşlar ile özel mülkiyet sınırlarının korunması,olabilecek sızma girişimlerinin anında algılanabilmesi ve engellenmesi,algılanan tehditin lokal veya merkezi noktaya ulaştırılabilmesi,CCTV Sistemleri ile entegrasyon yapılarak tehditin izlenme ve kayıt altına alınabilmesi,yönlendirilmesi,CCTV Sisteminin,sınırın izinsiz olarak aşıldığı noktaya otomatik olarak yönlendirilmesi,kriminal ve şüpheli durumların incelenebilmesi ve geçmişe dönük alarm kayıtlarının operatör bazında arşivlenme yapılabilmesi maksadı ile kurulan çevre koruma sistemleridir.

 • Fiziksel Çevre Güvenlik Sisemleri(tel örgü,bıçaklı teller)
 • Fens Üzeri Sensör Kablo Algılama Sistemleri
 • Fiber Optik Ağ Algılama Sistemleri
 • Infrared Bariyer Sistemleri
 • Mikrodalga Bariyer Sistemleri
 • Toprak Altı Algılama Sistemleri
 • Elektrik Alan Algılama Sitemleri
 • Manyetik Alan Algılama Sitemleri
 • Fens Üzeri Elektrik Engeller
 • Video Hareket Algılama Sistemleri
 • Vibrasyon Algılama Koruma Sistemleri
 • Portatif Çevre Güvenlik Sistemleri

Devriye Tur Sistemleri

Tesisin güvenliğinden sorumlu olan görevlilerin; içeride ve dışarıda önceden yerleştirilen noktaları planlanan zamanlarda kontrol cihazı ile kontrol etmesi ve toplanan bilgilerin bilgisayar ortamına aktarılmasını sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler sayesinde görevlinin tüm bölgeyi kontrol ettiği tespit edilip raporlanabilir.

Kapalı Devre Görüntüleme ve Kayıt Sistemi - CCTV

Ev ,bina,yapı ve alanların iç ve dış güvenliğini sağlayan ve denetleyen, bir veya daha fazla merkezden izlenebilme ve kontrolü mümkün kılan video izleme ve kayıt sistemleridir.

Yangın İhbar Alarm Sistemleri

Yangın tehlikesini sahada bulunan dedektörler sayesinde algılayan elektronik alarm sistemleridir. Konvensiyonel, analog adresli, digital adreslenebilir yangın alarm panelleri kullanılmaktadır.

Algılayıcı olarak ;

İyon, optik duman tipi, sabit sıcaklık ve ısı artış hızı, linear ısı artış hızı, manuel butonlar, ışın ve alev tipi dedektörler kullanılmaktadır.

Yangın Söndürme Alarm Sistemleri

Servisimizde Sprinkler ve Gazlı söndürme sistemleri uygulamaları yapılmaktadır.

Patlayıcı ve Silah Tespit Dedektörleri

 • Patlayıcı, Sabotaj, Narkotik Algılama ve Kontrol Sistemleri
 • Paket, Mektup ve Koli Tarama Sistemleri
 • Metal Arama Dedektörleri
 • Koku Tipi Patlayıcı Dedektörleri
 • Araç Altı Görüntüleme Sistemleri
 • X-Ray Sistemleri

Alarm Haber Alma

Yıllardır Güvenlik Sektöründe faaliyet gösteren ve dev projelerde kalitesini kanıtlamış SCS Özel Güvenlik Servisi, son teknoloji ile donatılmış yeni Alarm Haber Alma Merkezi sayesinde, tecrübe ve kaliteli hizmet anlayışını artık bireysel kullanımın hizmetine sunabilmenin gurunu yaşamaktadır.

Neden Alarm Haber Alma Merkezi?

Çünkü Alarm Haberalma Merkezi işyerinizi veya konutunuzu, alarm sistemimiz sayesinde 24 saat kesintisiz denetler. Sistem aynı zamanda size “oto-kontrol” imkanıda sağlar.İçişleri Bakanlığı 20/06/2001 tarih ve B.05.1.EGM.011.03.04/2038 sayı ile İl Valiliklerine gönderdiği genelgede, ülke genelinde Emniyet Güçleri İle irtibatlandırılmış alarm sistemlerinin iptal edilmesini ve aynı genelge çerçevesinde "Alarm Haberalma Merkezi Kurma ve İşletme Yeterlilik Belgesi" almış firmalar ile irtibatlandırılmasını talep etmektedir. Bu sayede yılda 9000 hatalı alarma müdahale etmek zorunda kalan Emniyet Güçleri bu yükten kurtularak kendilerine ulaşan doğrulanmış bilgiler sayesinde olaya müdahale edebileceklerdir.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Şirketimiz tarafından konut veya işyerinize monte edilen alarm cihazı, olumsuz bir durum algıladığında derhal Haberalma Merkezimize ve GSM üzerinden şahsınıza bir uyarı mesajı gönderir.Merkezde24 saat görev başında olan yetkili anında sizi arayarak alarmın doğruluğunu teyid edip ,olay yerine en yakın Polis Merkezine gerekli bilgileri iletir.

Genel Özellikler

Ev, işyeri, bankalar, kuyumcu ve döviz büroları gibi hırsızlık ve soygun riski taşıyan yerlerin güvenliğinin sağlanması için yerleştirilen algılayıcı cihazlardan vebağlı bulundukları kontrol ünitesinden oluşan alarm ihbar sistemidir. Telefon bağlantı üniteleri ile Alarm Haberalma Merkezlerine bağlanabilme imkanı ve GSM aktarma üniteleri ile de, siz ortam dışında iken, cep telefonunuza alarmlar hakkında bilgi aktarabilme özellikleri bulunmaktadır.

Eklenebilir Diğer Özellikler

Ev, işyeri, bankalar, kuyumcu ve döviz büroları gibi hırsızlık ve soygun riski taşıyan yerlerin güvenliğinin sağlanması için yerleştirilen algılayıcı cihazlardan vebağlı bulundukları kontrol ünitesinden oluşan alarm ihbar sistemidir. Telefon bağlantı üniteleri ile Alarm Haberalma Merkezlerine bağlanabilme imkanı ve GSM aktarma üniteleri ile de, siz ortam dışında iken, cep telefonunuza alarmlar hakkında bilgi aktarabilme özellikleri bulunmaktadır.

 • Yangın alarm dedektörü
 • Gaz kaçağı alarm dedektörü
 • Su baskını alarm dedektörü
 • Akıllı ev sistemlerine bağlantı
 • Tıbbi yardım çağrı üniteleri